2019-02-26

Χρόνος: 26η Φεβρουαρίου 2019, ημέρα Τρίτη και ώρα 14.30

Τόπος: Αίθουσα Τελετών στα νέα κτήρια της Σχολής Πολιτικών Μηχανικών (Ζωγράφου)

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

2. Αναγόρευση σε Διδάκτορα Μηχανικό της κας. Καρδούτσου Βασιλικής.

3. Αναγόρευση σε Διδάκτορα Μηχανικό του κ. Μωϋσίδη Ανάργυρου.

4. Αναγόρευση σε Διδάκτορα Μηχανικό της κας. Παπαδοπούλου Κωνσταντίνας.

5. Αναγόρευση σε Διδάκτορα Μηχανικό του κ. Τσουκαλά Ιωάννη.

6. Προκήρυξη πέντε νέων θέσεων υποτροφιών από τον ΕΛΚΕ, τρείς (3) θέσεις στον Τομέα Δομοστατικής, μία (1) θέση στον Τομέα Μεταφορών και Συγκοινωνιακής Υποδομής, και μία (1) θέση στον Τομέα Γεωτεχνικής.

7. Άλλα θέματα Υποψηφίων Διδακτόρων.

8. Αναφορές και προτάσεις μελών διδακτικού και λοιπού προσωπικού.

9. Έγκριση ερευνητικών προγραμμάτων.

10. Πρόταση της Σχολής Πολ. Μηχανικών σχετικά με τον αριθμό των μετεγγραφόμενων φοιτητών, για το ακαδ. έτος 2019-20

11. Προκήρυξη θέσης ΔΕΠ στη βαθμίδα του Καθηγητή, στον Τομέα Υδατικών Πόρων και Περιβάλλοντος, στο γνωστικό αντικείμενο: «Πειραματική Υδραυλική», μετά από αίτηση για εξέλιξη του κ. Π. Παπανικολάου (βλ. συνημ.).

12. Επιλογή Διδάσκοντα με σύμβαση εργασίας ΙΔΟΧ, πλήρους απασχόλησης, στον Τομέα Υδατικών Πόρων και Περιβάλλοντος, σύμφωνα με το Π.Δ. 407/80 για τη διδασκαλία των μαθημάτων: «Ακτομηχανική», «Θαλάσσια Υδραυλική και Λιμενικά Έργα», «Ειδικά Θέματα Λιμενικών Έργων» και «Έργα Ανοικτής Θάλασσας.

13. Επιλογή Διδάσκοντα με σύμβαση εργασίας ΙΔΟΧ, πλήρους απασχόλησης, στον Τομέα Προγραμματισμού και Διαχείρισης Τεχνικών Έργων, σύμφωνα με το Π.Δ. 407/80 για τη διδασκαλία του μαθήματος: «Οργάνωση και Ασφάλεια Εργοταξίων – Δομικές Μηχανές.

14. Επιλογή Διδάσκοντα με σύμβαση εργασίας ΙΔΟΧ, πλήρους απασχόλησης, στον Τομέα Δομοστατικής, σύμφωνα με το Π.Δ. 407/80 για τη διδασκαλία του μαθήματος: «Οπλισμένο Σκυρόδεμα Ι».

15. Έγκριση μετεγγραφών πληγέντων κατά τις πυρκαγιές της 23ης και 24ης Ιουλίου 2018.

16. Αποτελέσματα κατατακτηρίων εξετάσεων ακαδ. έτους 2018-2019.

17. Συμπληρωματικές εγκρίσεις συγγραμμάτων ακαδ. έτους 2018-19.

18. Συμπληρωματικές αναθέσεις διδασκαλίας ακαδ. έτους 2018-19.

19. Θέματα Γ.Σ. Τομέα Προγραμματισμού και Διαχείρισης Τεχνικών Έργων.

21. Φοιτητικά Θέματα.

πριν από 5 χρόνια, 1 μήνας.