Επιτροπές έτους 2015-16

Επιτροπές έτους 2015-16

Συντονιστική Επιτροπή

  • Δ. Κουτσογιάννης, Κοσμήτορας
  • Ι. Ψυχάρης, Διευθυντής Τομέα Δομοστατικής
  • Δ. Μαμάης, Διευθυντής Τομέα Υδατικών Πόρων & Περιβάλλοντος
  • Γ. Γιαννής, Διευθυντής Τομέα Μεταφορών & Συγκοινωνιακής Υποδομής
  • Μ. Καββαδάς, Διευθυντής Τομέα Γεωτεχνικής
  • Ι.Π. Παντουβάκης, Τομέας Προγραμματισμού & Διαχείρισης Τεχνικών Έργων (από 1/1/2016)
  • Α. Παπαηλιού, Προϊσταμένη Γραμματείας
  • Μ. Οικονόμου, Υπεύθυνη Οικονομικών Γραμματείας
  • Α. Κορομηλάς, εκπρόσωπος φοιτητών
  • Ι. Μουστάκης, εκπρόσωπος φοιτητών

Επιτροπή Προπτυχιακών Σπουδών

  • Ι. Βάγιας (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή) (αναπληρωτής Χ. Μουζάκης)
  • Γ. Γκαζέτας (αναπληρώτρια Β. Γεωργιάννου)
  • Π. Παπανικολάου (αναπληρωτής Δ. Δερματάς)
  • Π. Ψαράκη - Καλουπτσίδη (αναπληρώτρια Χ. Πλατή)
  • Ν. Λαγαρός (αναπληρωτής Ι.Π. Παντουβάκης)
  • Α. Παπαηλιού
  • Γ. Πουλιάσης, εκπρόσωπος φοιτητών
  • Ι. Φρούσσος, εκπρόσωπος φοιτητών

Επιτροπή Μεταπτυχιακών Σπουδών

  • Γ. Χριστοδούλου (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή)
  • Β. Κουμούσης (Αναπληρωτής Συντονιστής και αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή)
  • Σ. Μπαδογιάννης
  • Μ. Καββαδάς
  • Α. Στάμου
  • Ι. Ψυχάρης
  • Ε. Βλαχογιάννη
  • Λ. Θεοφανίδου

(η επιτροπή θα περιλαμβάνει και δύο μεταπτυχιακούς φοιτητές εφόσον οριστούν)

Επιτροπή Ερευνητικών Θεμάτων

  • Μ. Μιμίκου (Συντονίστρια και εκπρόσωπος στην Ιδρυματική Επιτροπή Ερευνών)
  • Α. Λοΐζος (Αναπληρωτής Συντονιστής και αναπληρωτής εκπρόσωπος στην Ιδρυματική Επιτροπή Ερευνών)

Επιτροπή συντονισμού ΕΣΠΑ

  • Δ. Κουτσογιάννης
  • Α. Ανδρεαδάκης

Επιτροπή Υποστήριξης της Λειτουργίας και Συντήρησης των Εγκαταστάσεων της Σχολής

  • Τ. Αβραάμ (Συντονιστής και εκπρόσωπος στη Συγκλητική Επιτροπή Πανεπιστημιακών Εγκαταστάσεων και τη Συντονιστική Επιτροπή της Λειτουργίας των Πολυδύναμων)
  • Η. Παπακωνσταντής (Αναπληρωτής Συντονιστής και αναπληρωτής εκπρόσωπος στη Συγκλητική Επιτροπή Πανεπιστημιακών Εγκαταστάσεων και τη Συντονιστική Επιτροπή της Λειτουργίας των Πολυδύναμων, καθώς και υπεύθυνος ανάπτυξης και τήρησης ηλεκτρονικού αρχείου της Επιτροπής)
  • Γ. Βλάχος, μέλος ΕΕΠ, υπεύθυνος κτηρίου Γκίνη και σύνδεσμος με την αντίστοιχη Επιτροπή της Αρχιτεκτονικής Σχολής
  • Π. Σέγκος, ΕΤΕΠ, υπεύθυνος μηχανικός συντήρησης εγκαταστάσεων και υπεύθυνος καθημερινής λειτουργίας της Επιτροπής
  • Μ. Οικονόμου, MSc Περιβ. & Ανάπτυξη (ΙΔΑΧ), υπεύθυνη οικονομικού προγραμματισμού και διαχείρισης κονδυλίων
  • Ι. Βούτου, Διοικητικός (ΙΔΑΧ), υπεύθυνη γραμματειακής υποστήριξης

Επιτροπή Η/Υ και Δικτύων

  • Ν. Λαγαρός (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή)
  • Γ. Γιαννής (Αναπληρωτής Συντονιστής και αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή)
  • Δ. Κουτσογιάννης
  • Μ. Κουτούγκος
  • Δ. Σαργιώτης
  • Π. Κουνιάκη

Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων

  • Β. Κουμούσης (Συντονιστής και εκπρόσωπος στη Συγκλητική Επιτροπή Θεσμών & Στρατηγικής)
  • Α. Λοΐζος (Αναπληρωτής Συντονιστής και αναπληρωτής εκπρόσωπος στη Συγκλητική Επιτροπή Θεσμών & Στρατηγικής)
  • Χ. Γαντές
  • Γ. Χριστοδούλου
  • Α. Τσουκαλάς, εκπρόσωπος φοιτητών

Επιτροπή Ελέγχου Εισαγωγής Φοιτητών Ειδικών Κατηγοριών

  • Μ. Καββαδάς (Συντονιστής)
  • Ν. Γερόλυμος
  • Β. Τσουκαλά
  • Α. Θεοφανίδου

Επιτροπή Επαγγελματικών Δικαιωμάτων

  • Β. Κουμούσης (Συντονιστής και εκπρόσωπος Ακαδημαϊκών Ισοτιμιών & Επαγγελματικών Δικαιωμάτων)
  • Α. Ανδρεαδάκης (Αναπληρωτής Συντονιστής και αναπληρωτής εκπρόσωπος Ακαδημαϊκών Ισοτιμιών & Επαγγελματικών Δικαιωμάτων)
  • Μ. Καββαδάς
  • Γ. Βλάχος
  • Α. Τσουκαλάς, εκπρόσωπος φοιτητών

Επιτροπή Προβολής & Διεθνών Συνεργασιών

  • Ε. Σαπουντζάκης (Συντονιστής και εκπρόσωπος (α) στην Ειδική Συγκλητική Επιτροπή Διεθνών, Ευρωπαϊκών Διμερών Πανεπιστημιακών Σχέσεων και (β) στο Γραφείο Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων)
  • Α. Μπαλλής (Αναπληρωτής Συντονιστής και αναπληρωτής εκπρόσωπος (α) στην Ειδική Συγκλητική Επιτροπή Διεθνών, Ευρωπαϊκών Διμερών Πανεπιστημιακών Σχέσεων και (β) στο Γραφείο Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων)
  • Γ. Γιαννής (συντονιστής της διμερούς συνεργασίας με την Ecole Nationale des Ponts et Chaussées)
  • Α. Στάμου

Επιτροπή Εργαστηρίων

  • Χ. Μουζάκης (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Β. Γεωργιάννου (Αναπληρώτρια Συντονίστρια και αναπληρώτρια εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Α. Λοΐζος
  • Κ. Νουτσόπουλος

Επιτροπή Σπουδαστικών Θεμάτων

  • Μ. Πανταζίδου (Συντονίστρια και υπεύθυνη συλλογής στοιχείων για τα μαθήματα)
  • Ν. Λαγαρός (υπεύθυνος προγραμμάτων μαθημάτων και εξετάσεων)
  • Ν. Μαμάσης (υπεύθυνος φοιτητικών θεμάτων)

Επιτροπή Ποιότητας Ζωής και Αισθητικής Περιβάλλοντος

  • Κ. Σπηλιόπουλος (Συντονιστής και εκπρόσωπος στη Συγκλητική Επιτροπή Ποιότητας Ζωής)
  • Π. Παπανικολάου (Αναπληρωτής Συντονιστής και αναπληρωτής εκπρόσωπος στη Συγκλητική Επιτροπή Ποιότητας Ζωής)
  • Ι. Τζουβαδάκης

Επιτροπή Υποτροφιών Ειδικού Λογαριασμού

  • Ι. Ψυχάρης
  • Ε. Μπαλτάς
  • Λ. Θεοφανίδου

Επιτροπή Κατατακτηρίων Εξετάσεων

  • Δ. Βαμβάτσικος
  • Ε. Μπαδογιάννης
  • Α. Παπαδημητρίου

Επιτροπή Βιβλιοθήκης

  • Ε. Βιντζηλαίου (Συντονίστρια και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή)
  • Μ. Πανταζίδου (Αναπληρώτρια Συντονίστρια και αναπληρώτρια εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή)
  • Κ. Σπηλιόπουλος
  • Δ. Παναγούλια

Επιτροπή Πανεπιστημιακών Συγγραμμάτων και Εκδόσεων

  • Χ. Ζέρης (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή)
  • Ι. Ραυτογιάννης (αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή)
  • Β. Παπαδόπουλος

Επιτροπή Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης

  • Π. Ψαράκη (Συντονίστρια και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή)
  • Γ. Γιαννής (Αναπληρωτής συντονιστής και αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Συγκλητική Επιτροπή)
  • Δ. Βαμβάτσικος

Επιτροπή Κληροδοτημάτων

  • Μ. Βουγιούκας (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Σ. Μπαδογιάννης (Αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Ε. Μπαλτάς

*Επιτροπή Βασικής Έρευνας *

  • Α. Νάνου (Συντονίστρια και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Μ. Φραγκιαδάκης (Αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)

Επιτροπή Πολιτισμού

  • Α. Μπαλλής (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Β. Τσουκαλά (Αναπληρώτρια εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Μ. Νεραντζάκη

Επιτροπή Παρακολούθησης Διαχείρισης & Αξιοποίησης των Διαθέσιμων του Ιδρύματος

  • Τ. Αβραάμ (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Π. Θανόπουλος (Αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Ε. Μπαλτάς

Επιτροπή Σύνδεσης του ΕΜΠ με το Μέτσοβο

  • Ν. Μαμάσης (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Κ. Χατζημπίρος (Αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Χ. Ζέρης

Επιτροπή Ενεργειακής Διαχείρισης

  • Ν. Μαμάσης (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Σ. Μπαδογιάννης (αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)

Επιτροπή Περιβάλλοντος

  • Κ. Χατζηµπίρος (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Σ. Μπαδογιάννης (Αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)

Επιτροπή E-learning

  • Χ. Μακρόπουλος (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Μ. Πανταζίδου (Αναπληρώτρια εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)

Επιτροπή Επικοινωνίας

  • Ε. Σαπουντζάκης (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Α. Παπαδημητρίου (Αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)

*Επιτροπή Φυσικής Αγωγής *

  • Ν. Γερόλυμος (Συντονιστής και εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)
  • Γ. Γιαννής (Αναπληρωτής εκπρόσωπος στην ομώνυμη Ειδική Συγκλητική Επιτροπή)

* Μόνιμη Εφορευτική Επιτροπή *

  • Μ. Καββαδάς (Πρόεδρος με αναπληρώτρια την Ε. Βλαχογιάννη)
  • Ν. Μαμάσης (μέλος με αναπληρωτή τον Ν. Λαγαρό)

(Διοικητική υποστήριξη στην Εφορευτική Επιτροπή παρέχει η Προϊσταμένη Γραμματείας Α. Παπαηλιού με αναπληρώτρια την Αν. Προϊσταμένη Α. Θεοφανίδου)

* Ομάδα Εσωτερικής Αξιολόγησης της Σχολής (ΟΜ.Ε.Α) *

  • X. Γαντές
  • Γ. Γκαζέτας
  • Δ. Μαμάης
  • Α. Μπαλλής
  • Ι. Φρούσσος, εκπρόσωπος φοιτητών

Ομάδα Πλαισίωσης του Τομέα Προγραμματισμού & Διαχείρισης Τεχνικών Έργων

  • Δ. Κουτσογιάννης (Συντονιστής)
  • Ι.Π. Παντουβάκης
  • Α. Μπαλλής
  • Κ. Τρέζος
  • Ν. Λαγαρός
  • Δ. Μέλισσας (ΣΑΜ)
  • Ι. Τσώλας (ΣΕΜΦΕ)
  • Δ. Καλλιάνης
  • Δ. Τουλιάτος
  • Α. Βαράνου

Ομάδα εργασίας (Ad hoc Επιτροπή) για Κριτήρια Εξέλιξης Καθηγητών

  • Γ. Χριστοδούλου (Συντονιστής)
  • Κ. Σπηλιόπουλος
  • Χ. Πλατή

πριν από 1 χρόνος.