Διάκριση Φοιτητών Σχολής Π.Μ. ΕΜΠ

Η Ομάδα φοιτητών / τριών του 2ου έτους της Σχολής Πολιτικών Μηχανικών, που αποτελείται από : τον κ. Αλβέρτο Αντώνιο – Ευάγγελο την κ. Κολοκυθά Μαριέττα – Ελένη την κ. Κωστοπούλου Κατερίνα, και τον κ. Νικολάου Τάσο αναδείχθηκε πρώτη στην Ελλάδα, στον διαγωνισμό Engineering Competitions, που διοργανώνει ετησίως ο μη κερδοσκοπικός οργανισμός Board of European Students of Technology (BEST) στον τομέα case study μηχανικών όλων των ειδικοτήτων. Θέμα του case study, με το οποίο διακρίθηκαν, ήταν ο σχεδιασμός του νέου σταθμού μετρό στο "Μαρούσι" και η σύνδεσή του με τον υπάρχοντα σταθμό του ΗΣΑΠ.

Συγχαίρουμε τα μέλη της παραπάνω ομάδας για την διάκρισή τους αυτή που επιβεβαιώνει το υψηλό επίπεδο των φοιτητών στη Σχολή Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ.

Συγχαίρουμε επίσης την φοιτήτρια του 2ου έτους της Σχολή μας Εύη Βασιλάκη που μαζί με τρεις φοιτητές από τη Σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών αποτελούν την ομάδα που προκρίθηκε για την Βαρσοβία, στο πλαίσιο του παραπάνω διαγωνισμού στον Τομέα Team Design.

Ευχόμαστε επιτυχία και στην τελική φάση του διαγωνισμού, που θα διεξαχθεί σε διεθνές επίπεδο στη Βαρσοβία.

Ο Εκτελών Χρέη Κοσμήτορα

Σχολής Πολιτικών Μηχανικών

Γιάννης Γκόλιας Καθηγητής ΕΜΠ

πριν από 10 χρόνια, 11 μήνες. 14:37:18, 30-5-2013.