ΣΠΜ - χειμερινό εξάμηνο ακαδημαϊκού έτους 2021-2022

Η έναρξη του χειμερινού εξαμήνου για το ακ. έτους 2021-2022 θα γίνει τη Δευτέρα 4 Οκτωβρίου.

Μετά από τρία εξάμηνα όπου η εκπαιδευτική διαδικασία πραγματοποιήθηκε εξ αποστάσεως τα μαθήματα στην ΣΠΜ επιστρέφουν δια ζώσης. Το αναλυτικό πλάνο οργάνωσης της εκπαιδευτικής διαδικασία για κάθε μάθημα θα αναρτηθεί στην αντίστοιχη ιστοσελίδα (mycourses ή Helios).

Ωρολόγιο πρόγραμμα: σύνδεσμος

Βασικοί κανόνες για την παρουσία στους χώρους της Σχολής:

• Σε όλους τους χώρους της Σχολής είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας.

• Για τον έλεγχο της τήρησης των μέτρων προστασίας, πρέπει όλοι οι παρευρισκόμενοι στους χώρους διδασκαλίας (αμφιθέατρα, αίθουσες, εργαστήρια κ.ά.) να έχουν πάντα μαζί τους το ατομικό πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης ή rapid test (48 ωρών), προς επίδειξη.

• Επειδή δεν επαρκούν οι φυσικοί χώροι της Σχολής για την παρουσία με ασφάλεια όλων των φοιτητών, θα υπάρχει και ταυτόχρονη κατά περίπτωση τηλεμετάδοση των μαθημάτων.

Καλή ακαδημαϊκή χρονιά,

Νίκος Λαγαρός

Κοσμήτορας ΣΠΜ

πριν από 2 χρόνια, 6 μήνες. 12:56:04, 29-9-2021.