Η Διεθνής Ένωση Σεισμικής Μηχανικής τιμά τον Ομότιμο Καθηγητή της Σχολής Θ.Π.Τάσιο

Η Διεθνής Ένωση Σεισμικής Μηχανικής (International Association of Earthquake Engineering-IAEE) αποφάσισε-στο πλαίσιο του 17ου Παγκόσμιου Συνεδρίου Σεισμικής Μηχανικής, το οποίο πραγματοποιήθηκε δια ζώσης (Sendai, Ιαπωνία) και διαδικτυακώς-να τιμήσει τέσσερις Δασκάλους (Masters) για την συμβολή τους στο αντικείμενο.

Στους τιμώμενους περιλαμβάνεται ο Ομότιμος Καθηγητής της Σχολής μας Θ.Π.Τάσιος, ο οποίος κλήθηκε να μιλήσει για τον επιστημονικό του βίο. Η αναγνώριση του καθηγητή Θ.Π.Τάσιου αποτελεί και αναγνώριση της συμβολής της Σχολής σ’ αυτόν τον σημαντικό για την χώρα τομέα.

Η ομιλία του έχει καταγραφεί σε βίντεο, το οποίο παρακολούθησαν οι Σύνεδροι (LINK).

πριν από 2 χρόνια, 6 μήνες. 10:29:14, 08-10-2021.