Αξιολόγηση της Σχολής Πολιτικών Μηχανικών και πιστοποίησή της στο επίπεδο σπουδών 7

Οριστικοποιήθηκε η αξιολόγηση της Σχολής Πολιτικών Μηχανικών από Επιτροπή πανεπιστημιακών της αλλοδαπής και η πιστοποίηση του Προγράμματος Σπουδών της. Η Έκθεση της Επιτροπής συντάχθηκε τον Μάρτιο 2021 και συμπέρανε ότι η Σχολή είναι πλήρως συμβατή με τα κριτήρια πιστοποίησης. Ειδικότερα η Σχολή και το Πρόγραμμα Σπουδών της συμμορφώνονται πλήρως με 9 από τα 10 κριτήρια και ουσιωδώς με 1 κριτήριο (αυτό της δημόσιας πληροφόρησης). Κατόπιν αυτών, η Εθνική Αρχή Ανώτατης Εκπαίδευσης εξέδωσε Πιστοποίηση ότι το Πρόγραμμα Σπουδών της Σχολής συμμορφώνεται πλήρως με της αρχές του σχετικού Προτύπου Ποιότητας για το επίπεδο σπουδών 7 του Εθνικού και Ευρωπαϊκού Πλαισίου Προσόντων.

• Περίληψη : Ελληνική μετάφραση των συμπερασμάτων της Έκθεσης Αξιολόγησης

πριν από 2 χρόνια, 10 μήνες. 18:24:07, 02-6-2021.