Eνημέρωση φοιτητών ΕΜΠ για μεταπτυχιακές σπουδές στο Columbia Univ.

Την Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2022, στις 16:30, μετά από εκδήλωση ενδιαφέροντος από το Πανεπιστήμιο Columbia της Νέας Υόρκης και συνεννόηση με την Πρυτανεία του ΕΜΠ, θα διεξαχθεί μια διαδικτυακή (Ζοοm) ενημερωτική συνάντηση ανάμεσα σε εκπροσώπους του Columbia και φοιτητές του ΕΜΠ που ενδιαφέρονται για μεταπτυχιακές σπουδές στην Αμερική.

Στη συνάντηση θα παρουσιαστούν τα μεταπτυχιακά προγράμματα του Columbia στις Επιστήμες του Μηχανικού, θα εξηγηθεί η διαδικασία των αιτήσεων και θα δοθούν συμβουλές για την καλύτερη δυνατή προετοιμασία τους. Θα ακολουθήσει συζήτηση, στην οποία οι φοιτητές θα μπορούν να κάνουν ερωτήσεις.

Όσες και όσοι ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν την εκδήλωση παρακαλούνται να εγγραφούν στη διεύθυνση https://apply.engineering.columbia.edu/register/ntua22 (όπου μπορεί κανείς να μεταφερθεί σκανάροντας τον κωδικό QR στο επισυναπτόμενο αρχείο) ώστε να λάβουν τον σύνδεσμο για τη διαδικτυακή συνάντηση.

Τοπικές πληροφορίες: Καθ. Μ. Λουλάκης, loulakis@mail.ntua.gr

Συνημμένο αρχείο

πριν από 1 χρόνος, 4 μήνες. 15:07:09, 17-11-2022.