BEST Athens

Ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Μηχανικής "EBEC Greece" επιστρέφει, για 12η συνεχόμενη χρονιά, από τον φοιτητικό οργανισμό BEST.

To BEST (Board of European Students of Technology) είναι ένας εθελοντικός, μη κερδοσκοπικός και μη πολιτικός, φοιτητικός οργανισμός, ο οποίος απευθύνεται σε φοιτητές Τεχνολογικών Σχολών σε όλη την Ευρώπη. Ιδρύθηκε το 1989 από φοιτητές με στόχο την προώθηση της ιδέας “Ευρώπη μεταξύ Ευρωπαίων φοιτητών” και με σκοπό να παρέχει δυνατότητες επικοινωνίας, συνεργασίας και ανταλλαγής απόψεων μεταξύ των φοιτητών στα μεγαλύτερα τεχνολογικά ιδρύματα της Ευρώπης.

Φέτος, δραστηριοποιούνται 88 Local BEST Groups (LBGs) σε 31 χώρες συνδέοντας ένα πολύ καλά οργανωμένο δίκτυο φοιτητών και παρέχοντας ευκαιρίες ανάπτυξης των φοιτητών με καινοτόμους τρόπους.

Στα πλαίσια του EBEC GREECE 2022 θα πραγματοποιηθούν παρουσιάσεις και Networking Event στις 13/05 από τους υποστηρικτές μας ABB, Ellaktor, Olympia Odos, Gek Terna, Upstream. Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε εκεί!

Δήλωση συμμετοχής: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfYOJBeH9KnEJ8g3_gtstHpHmby4b52QpeVBeZL5O9vabMezg/viewform

πριν από 1 χρόνος, 11 μήνες. 13:17:38, 10-5-2022.