Η Πρυτανεία του ΕΜΠ για το πολύνεκρο δυστύχημα των Τεμπών

Με οδύνη για την τραγωδία των Τεμπών, εκφράζουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια στις οικογένειες των θυμάτων, μεταξύ των οποίων βρέθηκαν πολλοί νέοι φοιτητές και φοιτήτριες, και τη συμπαράστασή μας στους τραυματίες.

Με αφορμή το τραγικό συμβάν, που αναδεικνύει και την ανάγκη για αίμα για τους συνανθρώπους μας που αντιμετωπίζουν σοβαρά, χρόνια ή έκτακτα προβλήματα υγείας, υπενθυμίζεται ότι τη Δευτέρα και Τρίτη, 6 και 7 Μαρτίου, 12:00-17:00, θα γίνει προγραμματισμένη αιμοδοσία, στην Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, στο κτίριο της Βιβλιοθήκης. Παρακαλούνται όσοι φοιτητές δήλωσαν συμμετοχή στο Helios να προσέλθουν εγκαίρως, ενώ όσοι επιθυμούν να δώσουν αίμα εκτός σειράς να προσέλθουν στον χώρο της Βιβλιοθήκης το χρονικό διάστημα 12:00-15:00.

Η Πρυτανεία του ΕΜΠ

πριν από 1 χρόνος. 10:54:36, 02-3-2023.