2023-10-31

Πρόσκληση Συνεδρίασης Γενικής Συνέλευσης της Σχολής Πολιτικών Μηχανικών την 31η Οκτωβρίου 2023 ημέρα Τρίτη και ώρα 14:30, μέσω τηλεδιάσκεψης

2. Αναγόρευση σε Διδάκτορα Μηχανικό του κ. Ανδρέα Παπαδημητρίου (Τομέας Υδατικών Πόρων και Περιβάλλοντος)

3. Αναγόρευση σε Διδάκτορα του κ. Παναγιώτη-Ελευθέριου Μακατούνη (Τομέας Υδατικών Πόρων και Περιβάλλοντος)

4. Αναγόρευση σε Διδάκτορα Μηχανικό του κ. Σπυρίδωνα Δαμικούκα (Τομέας Δομοστατικής)

5. Αναγόρευση σε Διδάκτορα Μηχανικό του κ. Γεώργιου Μητσόπουλου (Τομέας Υδατικών Πόρων και Περιβάλλοντος)

6. Ορισμός Επταμελούς Εξεταστικής Επιτροπής και τελική Έκθεση Προόδου για τον Υποψήφιο Διδάκτορα κ. Διονύσιο Νικολόπουλο (Τομέας Υδατικών Πόρων και Περιβάλλοντος)

7. Ορισμός Επταμελούς Εξεταστικής Επιτροπής και τελική Έκθεση Προόδου για τον Υποψήφιο Διδάκτορα κ. Αριστοτέλη Μαυρομμάτη (Τομέας Υδατικών Πόρων και Περιβάλλοντος)

8. Αποδοχές νέων Υποψηφίων Διδακτόρων περιόδου Σεπτεμβρίου 2023

9. Αποτελέσματα 3 θέσεων υποτροφιών ΕΛΚΕ

10. Θέματα Υποψηφίων Διδακτόρων.

11. Απόκτηση ακαδημαϊκής εμπειρίας σε νέους επιστήμονες κατόχους διδακτορικού διπλώματος.

12. Συγκρότηση Εκλεκτορικού σώματος για την εκλογή Επίκ. Καθηγητή στον Τομέα Μεταφορών και Συγκοινωνιακής Υποδομής στο γνωστικό αντικείμενο: «Αστική Κινητικότητα και Οδική Ασφάλεια"

13. Συγκρότηση Εκλεκτορικού σώματος για την εκλογή Επίκ. Καθηγητή στον Τομέα Δομοστατικής στο γνωστικό αντικείμενο: «Αποτίμηση και Σχεδιασμός Επεμβάσεων Μεταλλικών Κατασκευών"

14. Συγκρότηση Εκλεκτορικού σώματος για την εκλογή Επίκ. Καθηγητή στον Τομέα Υδατικών Πόρων και Περιβάλλοντος στο γνωστικό αντικείμενο: «Υδραυλική και Αστικά Υδραυλικά Έργα».

15. Επικαιροποίηση μητρώων γνωστικών αντικειμένων, σύμφωνα με την Υ.Α. Φ.122.1/94468/Ζ2/ (ΦΕΚ 5254/30.8.2023) .

16. Εισήγηση Επιτροπής για την ομοτιμοποίηση του αφυπηρετήσαντος Καθηγητή, κ. Α. Λοΐζου.

17. Εισήγηση Επιτροπής για την ομοτιμοποίηση του αφυπηρετήσαντος Καθηγητή, κ. Γ. Μπουκοβάλα.

18. Εισήγηση Επιτροπής για την ομοτιμοποίηση του αφυπηρετήσαντος Καθηγητή, κ. Κ. Σπηλιόπουλου.

19. Εισήγηση Επιτροπής για την ομοτιμοποίηση του αφυπηρετήσαντος Καθηγητή, κ. Α. Στάμου.

20. Αναγνώριση συνάφειας Διδακτορικής διατριβής της κας. Ε. – Μ. Παυλοπούλου, μέλους ΕΤΕΠ, με το αντικείμενο της εργασίας της.

21. Αναφορές και Προτάσεις μελών διδακτικού και λοιπού προσωπικού.

23. Συμπληρωματικές αναθέσεις διδασκαλίας για το ακαδ. έτος 2023-2024.

• 24.1 Διαδικασία παραλαβής από την αρμόδια Επιτροπή της Σχολής. (Σχετ. εισήγηση από τον κ. Δ. Βαμβάτσικο, Αν. Καθηγητή)
  25. Φοιτητικά θέματα

πριν από 6 μήνες.