2023-11-07

Πρόσκληση Συνεδρίασης Γενικής Συνέλευσης της Σχολής Πολιτικών Μηχανικών την 7η Νοεμβρίου 2023 ημέρα Τρίτη και ώρα 14:30, μέσω τηλεδιάσκεψης

2. Αναγόρευση σε Διδάκτορα Μηχανικό του κ. Μπουρνά Απόλλωνα (Τομέας Υδατικών Πόρων και Περιβάλλοντος).

3. Προκήρυξη μίας θέσης ΔΕΠ, στη βαθμίδα του Καθηγητή, α’ βαθμίδας, στον Τομέα Γεωτεχνικής, στο γνωστικό αντικείμενο “Εδαφοδυναμική και Θεμελιώσεις–Αντιστηρίξεις με Αριθμητικές Μεθόδους”, μετά από αίτηση εξέλιξης του Αναπλ. Καθηγητή, κ. Ν. Γερόλυμου.

4. Εισήγηση Επιτροπής για την ομοτιμοποίηση του αφυπηρετήσαντος Καθηγητή, κ. Γ. Μπουκοβάλα.

5. Εισήγηση Επιτροπής για την ομοτιμοποίηση του αφυπηρετήσαντος Καθηγητή, κ. Κ. Σπηλιόπουλου.

6. Εισήγηση Επιτροπής για την ομοτιμοποίηση του αφυπηρετήσαντος Καθηγητή, κ. Α. Στάμου.

7. Ορισμός Επιτροπής για την ομοτιμοποίηση του αφυπηρετήσαντος Καθηγητή, κ. Α. Μπαλλή.

8. Αναγνώριση συνάφειας Διδακτορικής διατριβής της κας. Ε. – Μ. Παυλοπούλου, μέλους ΕΤΕΠ, με το αντικείμενο της εργασίας της.

9. Αναφορές και Προτάσεις μελών διδακτικού και λοιπού προσωπικού.

11. Θέματα Πρακτικής Άσκησης.

12. Συμπληρωματικές αναθέσεις διδασκαλίας για το ακαδ. έτος 2023-2024.

• 13.1 Διαδικασία παραλαβής από την αρμόδια Επιτροπή της Σχολής. (Σχετ. εισήγηση από τον κ. Δ. Βαμβάτσικο, Αν. Καθηγητή).
  14. Φοιτητικά θέματα.

πριν από 5 μήνες, 3 βδομάδες.