H EUROAVIA Athens σε προσκαλεί στο Be a EUROAVIAn

Ο φοιτητικός σύλλογος αεροδιαστημικής και αεροναυπηγικής του Πολυτεχνείου, EUROAVIA Athens, σε προσκαλεί στο ετήσιο event ‘Be a EUROAVIAn’ το οποίο θα πραγματοποιηθεί τη Τετάρτη 18/10 στις 13:00 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων της Πρυτανείας του ΕΜΠ.

Η EUROAVIA Athens πραγματοποιεί πολλές δράσεις, όπως workshops, σεμινάρια, επισκέψεις σε εταιρείες καθώς και international και local events, που αποσκοπούν στην εξοικείωση με θέματα αεροναυπηγικής, την επαφή με ειδικούς και την προώθηση του τομέα στη φοιτητική κοινότητα. Κύριο στόχος της ομάδας αποτελεί η μελέτη, σχεδίαση και κατασκευή ενός τηλεχειριζόμενου αεροσκάφους για τη συμμετοχή μας στον ευρωπαϊκό διαγωνισμό Air Cargo Challenge που θα πραγματοποιηθεί στη Γερμανία το 2024.

Σε περιμένουμε στο Be a EUROAVIAn όπου θα έχεις την ευκαιρία να μάθεις περισσότερες πληροφορίες και να μας γνωρίσεις από κοντά.

Σε περιμένουμε!

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα και στα social media της EUROAVIA Athens:

Ιστοσελίδα: https://www.euroavia.gr

πριν από 6 μήνες, 3 βδομάδες. 11:47:25, 16-10-2023.